Βερόνα – Τσεζένα  3-3 (video)

Βερόνα – Τσεζένα 3-3 (video)

Να και βρέθηκε να χάνει 3-0 η Τσεζένα απέσπασε με αντεπίθεση διαρκείας στα 20 τελευταία λεπτά ισοπαλία 3-3 στο «Μπεντεγκόντι» από τη Βερόνα.

Το σκορ για τη γηπεδούχο άνοιξε μόλις στο 3’ ο Λούκα Τόνι με κοντινό σουτ  ενώ με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Γκόμεζ με βολέ έκανε το 2-0. Οι βάσεις της νίκης της Βερόνα έγιναν ακόμα πιο γερές  στο 62’ όταν ο Τόνι με ωραία προσπάθεια και σουτ αξιοποίησε την πάσα του Γιάνκοβιτς για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ για την ομάδα του.
Από εκεί και πέρα όμως ξεκίνησε η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων που μείωσαν στο 70’ με το σου του Καρμπονέρο ενώ επτά λεπτά αργότερα έγινε το 3-2 από το εξαιρετικά εκτελεσμένο φάουλ του Μπριένζα. Η ισοφάριση ήρθε στο 81’ από τον Σούτσι έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Μπριένζα.
Βερόνα : Μπενούσι, Πιζάνο, Μόρας, Γκιγιέρμο Ροντρίγκεζ, Μπρίβιο (88’ Νίκο Λόπεζ), Σάλα, Γκρέκο, Χάλφρεντσον (69’ Ομπάντι), Γάνκοβιτς, Τόνι, Χουανίτο Γκόμεζ (88’ Καμπανιάρο)
Τσεζένα: Λεάλι, Περίκο, Καπέλι, Κράιντς, Λουτσίνι, Πουλτσέτι (59’ Καρμπονέρο), Ντε Φέουντις (37’ Κασιόνε), Τζιόρτζι, Μπριένζα, Ντζούριτς (76’ Σούτσι), Ντεφρέλ

Άρης: Επαφές διοίκησης με Αγγέλου