Παναρκαδικός-Ενωση Μιδέας 1-0

Εκτός τροχιάς ανόδου έθεσε ο Παναρκαδικός την Ενωση Μιδέας, καθώς επικράτησε 1-0 στην Τρίπολη.

Αν και η Ενωση Μιδέας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο δεύτερο λεπτό έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί με την κεφαλιά του Αγγελόπουλου, ύστερα από σέντρα του Καλιαμούτου, να περνάει άουτ, ο Παναρκαδικός άνοιξε το σκορ. Στο 9’ ο Μπούτας επιχείρησε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και με τη βοήθεια του αέρα, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Καταχανάκη, γράφοντας το 1-0.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, πιέζοντας για το γκολ, ενώ οι «πράσινοι» έβγαιναν σε επικίνδυνες αντεπιθέσεις. Σε μια από αυτές στο 50’ ο Σπύρος Λαγός «έσπασε» τη μπάλα την κατάλληλη στιγμή στον Δήμο, το σουτ του οποίου ο Καταχανάκης το απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ενωση Μιδέας κατάφερε να σκοράρει με τον Σταυριανόπουλο, όμως το γκολ δε μέτρησε ποτέ, καθώς ο βοηθός είχε σηκώσει το σημαιάκι για οφσάιντ. Η φάση ήταν οριακή και η απόφαση του διαιτητή Ανούτσου να μην κατακυρώσει το τέρμα προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες παικτών και πάγκου της Ενωσης.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Τσιόγκας (62’ Λαγός Ι.), Μπούτας, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Πετρόπουλος, Δήμος, Τζιανής (57’ Κοντογιαννάκης), Λαγός Σπ. (70’ Ιωάννου), Σωπιάδης

ΕΝΩΣΗ ΜΙΔΕΑΣ: Καταχανάκης, Καλιαμούτος (46’ Δερμιτζάκης), Μπούρας, Ατζαμίδης (46’ Τριμπόνιας), Φίλης, Καραμάνος, Αγγελόπουλος, Μαρίνης, Σταυριανόπουλος, Μήτρου, Καραγκούνης

ΤΡΙΠΟΛΗ: Αρης Κολλιντζογιαννάκης

Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο
Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα