Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης: Το ύπουλο χτύπημα Κριστιάνο σε Μασεράνο (video)

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ της «Βασίλισσας» ήταν αυτός που έφερε το μεγάλο ντέρμπι στα ίσια (1-1) στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης, ισοφαρίζοντας το τέρμα του Ζερεμί Ματιέ στο 19’ ωστόσο, οι Καταλανοί ήταν αυτοί που πήραν το «τρίποντο» με το γκολ του Λουίς Σουάρεζ στο 56’. Όμως, για μία ακόμα φορά, ο διεθνής μεσοεπιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης, έδειξε το… κακό του «πρόσωπο».

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο Χαβιέ Μασεράνο είχε αναλάβει την επιτήρησή του και προσπάθησε να τον έχει από… κοντά, τόσο που σε μερικές περιπτώσεις… τρέλανε τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έπειτα από ένα μαρκάρισμα του Αργεντίνου, τον χτύπησε ύπουλα με τα δύο πόδια σε… ευαίσθητη περιοχή, ενώ αμέσως μετά, θέλησε να τον… τσαντίσει περισσότερο, μια και του… τράβηξε το αφτί, χωρίς να γίνει αντιληπτός από τον διαιτητή. Πάντως και η αντίδραση του αμυντικού της Μπαρτσελόνα στο δεύτερο… κομμάτι της επίθεσης είναι για… όσκαρ!

Δείτε το βίντεο:

Πανηγυρίζει την επιστροφή στην Bundesliga η Σανκτ Πάουλι
Αντίο με ήττα για τον Κιλιάν Εμπαπέ στην Παρί Σεν Ζερμέν
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Έτσι πήρε τον «τελικό» τίτλου ο «Δικέφαλος» - Τα highlights του ντέρμπι (video)
Νόβακ Τζόκοβιτς: Αποκλεισμός «βόμβα» στη Ρώμη! – Ηττήθηκε σε 67 λεπτά από τον Ταμπίλο