Ασίστ με απίστευτη ραμπόνα ο  Ελ Καμπίρ (video)

Ασίστ με απίστευτη ραμπόνα ο Ελ Καμπίρ (video)

Υποψηφιότητα για την πλέον εντυπωσιακή … ασίστ τη χρονιάς  έβαλε   σήμερα (22/03) ο  Ελ Καμπίρ  στη διάρκεια του αγώνα της Μπασακσεχίρ με την Γκεντσλερμπιρλιγκί για την 25η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν  αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 68ο λεπτό όταν ο  γεννημένος στην Ολλανδία 26χρονος Μαροκινός  επιχείρησε μία σέντρα με … ραμπόνα που έδωσε τη δυνατότητα  στον Ντούσκο Τάντιτς να στείλει την μπάλα στα δίκτυα  της γηπεδούχου με ωραία κεφαλιά.
Παρά την καλή αρχή των φιλοξενούμενων όμως η Μπασακσεχίρ ήταν αυτή που  πήρε τη νίκη και μάλιστα μ’ εντυπωσιακό τρόπο καθώς επικράτησε 3-1 πετυχαίνοντας όλα τα γκολ της στο τελευταίο 5λεπτο.
Με τον Αφρικανό άσο να  κλέψει όμως την παράσταση στο παιχνίδι με την απίθανη έμπνευση και ακρίβεια του για το πρώτο γκολ του αγώνα

Βόλεϊ Γυναικών: Ψυχωμένος Παναθηναϊκός έκανε το 2-2
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες του ντέρμπι της Super League - Βασικός ο Αραούχο, εκτός o Μπερνάρ
Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης