Φέγενορντ: Η απόκρουση της χρονιάς σε κεφαλιά … γκολκίπερ στην εκπνοή (video)

Ένα απίθανο ποδοσφαιρικό σενάριο  διαδραματίστηκε  χθες στο «GN Bouw Stadion» όπου η Ντόρντρεχτ υποδέχθηκε την Φέγενορντ για την 27η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 2-1 και το ματς να βρίσκεται στο  4ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η γηπεδούχος κέρδισε κόρνερ  για το οποίο  πέρασε στην αντίπαλη  και ο γκολκίπερ της Φιλίπ Κουρτό για να ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδας του να φθάσει στην ισοφάριση της τελευταίας στιγμής.
Μάλιστα ήταν εκείνος που έπιασε μία εκπληκτική κεφαλιά που  έμοιαζε να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του Ρότερνταμ  όταν  απογειώθηκε ο ομόλογος του των φιλοξενούμενων Κένεθ Φέρμεερ και με απίστευτη επέμβαση έστειλε την μπάλα ξανά σε κόρνερ.   Στερώντας τη δόξα του Κουρτό και εμποδίζοντας την Ντόρντρεχτ να φθάσει σε μία δραματική ισοφάριση.

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ