Δήλεσι-Α.Ε. Κρανιδίου 1-3

Το Κρανίδι εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και πήρε «διπλό» στο Δήλεσι.

Πάντως, οι τρεις βαθμοί δεν θα διαδραματίσουν κάποιο ρόλο, καθώς η Ένωση απέχει δώδεκα βαθμούς από την ζώνη σωτηρίας, ενώ έχει τέσσερις ακόμα αγώνες στο φετινή σεζόν. Όπως γίνεται αντιληπτό, η αποβολή του Γκούβα στο 25ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα επηρέασε το ρυθμό του ματς.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μπουγιούρδας άνοιξε το σκορ. Ακόμα, ο Τζώρτζης διαμόρφωσε το 3-0 με δύο γκολ (61’-69’). Μόλις ένα λεπτό μετά του δεύτερο γκολ του επιθετικού, ο Παύλου μείωσε τυπικά σε 3-1. Οι δύο ομάδες θα αγωνιστούν την επόμενη χρονιά σε επίπεδο τοπικό πρωταθλημάτων.

Δήλεσι: Μπουρνιάς, Γκανάς (67’ Γιώτης Λ.), Γκούβας, Παύλου, Ιωσίπου, Κέντρος, Ζώκος (65’ Γκούγκουλη Χ.), Γκούρλας, Κατσούλας (25’ Γκούγκουλη Αστ.), Γιώτης, Οικονομόπουλος.
Κρανίδι: Διαμαντής, Τσιρτσίκος, Νικδήμας Δ. (75’ Ντίντα), Νικδήμας Αντ., Λάφκας, Χρήσου, Κοξίδης, Δρίτσας, Μπουγιούρδας, Τζώρτης, Κυρτάκης (87’ Μερεμέτης).

Ως πότε μπορούν να κάνουν διακοπές όσοι πήραν επιταγές κοινωνικού τουρισμού για το 2023
Premier League: Συνέχεια στο… μαρτύριο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Serie A: Βήμα Champions League η Αταλάντα
Ολυμπιακός: Πονοκέφαλος με Ορτέγκα ενόψει Άστον Βίλα