Ένωση Μιδέας-Πόρος 3-1

Ο Πόρος ισοφάρισε 1-1, αλλά τελικά η Ένωση ανέτρεψε το σκορ με τρία γκολ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 50ό λεπτό με ωραία κεφαλιά του Αγγελόπουλου, αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν για πολύ το υπέρ τους σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ξύδης ισοφάρισε 1-1. Έπειτα, ο Δερμιτζάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Μιδέα. Ο Αγγελόπουλος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ δέκα λεπτά πριν το τέλος και «καθάρισε» οριστικά το παιχνίδι.

Αυτή η νίκη κρατάει την Ένωση στο «παιχνίδι» της ανόδου, ενώ ο Πόρος παρέμεινε στους 39 βαθμούς, μόλις τέσσερις πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Ένωση Μιδέας: Καταχανάκης, Καλλιαμούτος (89’ Μιχαλόπουλος), Μπούρας, Ατζαμίδης, Φίλης, Καραμάνος, Αγγελόπουλος, Μαρίνης, Μήτρου (68’ Δρούλιας), Δερμιτζάκης, Καραγκούνης (88’ Τσουρδίνης).
Πόρος: Μαυροκορδόπουλος, Παπαδόπουλος (82’ Σταύρου), Καπετανκωνσταντής, Μπέλος, Σαμαράς, Δρούγκας, Ξύδης, Γιάννης, Χατζόπουλος, Δήμας, Σοφός.

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα