Κορυφαία προσποίηση Πογκμπά και γκολάρα Τέβεζ (video)

Ένα μικρό ποδοσφαιρικό αριστούργημα παρήγαγαν οι παίκτες της Γιουβέντους στο 2ο αποψινό τους γκολ στην αναμέτρηση με την Βερόνα στο Τορίνο για την 19η αγωνιστική της Σέριε Α’.

Οι «μπιανκονέρι» έβαλαν νωρίς τις βάσεις μίας ακόμα νίκης στο πρωτάθλημα με τα γκολ των  Πολ Πογκμπά και Κάρλος Τέβεζ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης  με τους δύο σκόρερ να έχουν ιδανική συνεργασία στο 2ο γκολ της ομάδας.
Πιο συγκεκριμένα αυτό ήρθε στο 7ο λεπτό με τον Άλβαρο Μοράτα να βγάζει τη σέντρα στην καρδιά της άμυνας της ομάδας από το Κιέβο όπου είχε  βρεθεί   σε θέση σέντερ-φορ ο Γάλλος διεθνής μέσος ο οποίος με απίστευτη προσποίηση έβγαλε εκτός μάχης των μπακ των φιλοξενούμενων . Για να έρθει από πίσω με φόρα ο Αργεντινός επιθετικός και με βολίδα με εξαιρετικό φάλτσο να στείλει την μπάλα στα δίκτυα του ανήμπορου να αντιδράσει  Ράφαελ  για να γίνει το 2-0.
Μοναδική ίσως … σκιά στο γκολ ο καταλογισμός της ασίστ στον Ισπανό επιθετικό που έβγαλε τη σέντρα και όχι στον Πογκμπά που  με την ενέργεια του αναμφίβολα  έστρωσε το γκολ του Τέβεζ.

NBA: Οι Μάβερικς λύγισαν τους Κλίπερς και προκρίθηκαν, ισοφάρισαν οι Μάτζικ
Τραγωδία για Βλάντο Τζούροβιτς - Εντοπίστηκε νεκρός ο γιός του σε δάσος στο Βελιγράδι
Ολυμπιακός: Το... σύνθημα Μαρινάκη στα αποδυτήρια μετά το θρίαμβο με Άστον Βίλα
Super League: Η πιο μεγάλη μάχη για τον τίτλο – Τι θέλουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός