«Κατέδωσε» τον Σάντσες ο Βάργκας (video+photo)

Το μυστικό της απόκρουσης του Ρομπ Γκριν στο πέναλτι του Αλέξις Σάντσες στο χθεσινό 2-1 της Άρσεναλ επί της ΚΠΡ στο «Εμιρέιτς» στο ματς με το οποίο έκλεισε η αγωνιστική δράση της Premier League στην Boxing Day αποκαλύπτει  ο φωτογραφικός φακός.

Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων μάντεψε σωστά που θα επιλέξει να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών ο Χιλιανός διεθνής επιθετικός των «κανονιέρηδων» έπειτα από πληροφορία της τελευταίας στιγμής από συμπαίκτη του και συμπατριώτη του άσου των γηπεδούχων.

2447668200000578-2887832-image-a-2 1419619837294 copy

24476C5600000578-2887832-image-a-5 1419619997666
Ήταν ο Εντουάρντο Βάργκας αυτός που «κατέδωσε» τον συμπαίκτη του στην εθνική Χιλής και ο Γκριν αξιοποίησε την πληροφορία του πρώτου για να εμποδίσει τον Σάντσες να ανοίξει το σκορ στο 9ο λεπτό.
Κάτι που έγινε από τον πρώην άσο της Μπαρτσελόνα όμως στο 37ο λεπτό για να ανοίξει παράλληλα και το δρόμο της νίκης της ομάδας του Αρσέν Βενγκέρ.

Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League