Κεφαλιά – οβίδα παρά τα 8 ράμματα στο κεφάλι ο σωτήρας της Λίβερπουλ (video+photos)

Κεντρικό πρόσωπο ήταν ο Μάρτιν Σκρτέλ στο χθεσινό ισόπαλο 2-2 της Λίβερπουλ με την Άρσεναλ στο μεγάλο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Premier League.

Πρώτα για τον σοβαρό τραυματισμό στο κεφάλι και έπειτα για το γκολ που σημείωσε στο 96’ και γλίτωσε την γηπεδούχο  από μία ακόμα επώδυνη ήττα.
Ο  Σλοβάκος διεθνής αμυντικός των «κόκκινων»  αρχικά ήταν …υπεύθυνος και για τα εννιά λεπτά που κράτησε καθυστέρηση ο  ρέφερι Μάικλ Όλιβερ.

2437451900000578-0-image-a-29 1419235967946

Και τούτο γιατί τα περισσότερα εξ αυτών κρατήθηκαν μετά τον τρομακτικό τραυματισμό του στο κεφάλι όταν τον …πάτησε  (δίχως πρόθεση) στο συγκεκριμένο σημείο ο Ολιβιέ Ζιρού. Χρειάστηκε να διακοπεί επί αρκετή ώρα το παιχνίδι για  εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο ο γιατρός    της ομάδας του μεγάλου λιμανιού  και να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες στον αιμόφυρτο Σκρτέλ στον οποίο έγιναν και οκτώ ράμματα για να μπορέσει να επιστρέψει στο παιχνίδι.

24349B8A00000578-2882639-image-a-14 1419184937268
Γεγονός που αποδείχθηκε ευλογία για  την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς αφού ήταν  ο σκόρερ  το γκολ της ισοφάρισης ,  με πολύ δυνατή κεφαλιά παρακαλώ,  κάτι λιγότερο από τρία λεπτά πριν από το φινάλε του μεγάλου αγώνα

Βόλος: Στηρίζει Γκαγκάτση για ΕΠΟ - «Μακριά από Μάνταλους και νταλαβεριτζήδες»