Παναθηναϊκός – Κέρκυρα 6-0 (Κ20 - photos)

Καταιγιστικοί ήταν οι Νέοι των «πράσινων» που συνέτριψαν τους Φαίακες πετυχαίνοντας 4 τέρματα στο δεύτερο 45λεπτο

Χωρίς να συναντήσουν καμία αντίσταση από την Κέρκυρα οι Νέοι του Παναθηναϊκού έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στους Φαίακες επικρατώντας με το ευρύ 6-0. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Μπαμίχας και ο Λάμπρου έκανε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Λάμπρου και πάλι σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας του, με τον Αγγελόπουλο να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στη συνέχεια «χτύπησε» ξανά ο Λάμπρου παραβιάζοντας για πέμπτη φορά την εστία των φιλοξενούμενων ενώ ο Μπαμίχας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Τούντορ, Ζούλης, Τζανουλίνος, Μυρθιανός, Στάικος, Αγγελόπουλος Β', Μπαμίχα, Λάμπρου, Μαλντίν, Χαλκιαδάκης. Έπαιξαν και οι Σερβιλάκης, Χατζηγιοβάννης και Αγγελόπουλος Γ.

Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»