ΑΕΛ Καλλονής – Ολυμπιακός 1-1 (Κ20)

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν οι Νέοι των Λέσβιων με τους «ερυθρόλευκους» στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League

Δυο γκολ, δυο αποβολές κι ένα δοκάρι είχε το ματς των Νέων της Καλλονής με τον Ολυμπιακό στη Λέσβο για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος των «μικρών». Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έφτασαν μια «ανάσα» από το γκολ όταν στο 12’ ο Γιώργου «σημάδεψε» το δοκάρι, με τους «ερυθρόλευκους» να είναι πιο αποτελεσματικοί όταν ένα λεπτό αργότερα ο Ανδρούτσος άνοιξε το σκορ. Η «απάντηση» της Καλλονής ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 46’ με τον Λαμπράκη να διαμορφώνει το τελικό 1-1 με δυνατό σουτ. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως αμφότερες οι ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες καθώς αντίκρισαν δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Βέργος και Αγριμάκης στο 66’ και το 78’, αντίστοιχα.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μαλλής, Αγριμάκης, Τριανταφύλλου, Γιαζιτζόγλου, Καραγιώργης, Γιώργου, Κίστα (21’ Κροτσίδας), Σοφιάνης, Ξύδας, Λαμπράκης (79’ Γκαμάγκας), Παγκράτης (Κατσαρός)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ηλιάδης, Σάλιακας (82’ Σαλταμάρας), Κινίκας, Βατουσιάδης, Τάλι, Καραχάλιος, Γαρεφαλάκης, Ανδρούτσος (68’ Χαντζάρας), Μανθάτης (39’ Βέργος), Λάσι, Ιγνατίδης

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ