Κύπελλο Ολλανδίας: Ξεφτίλα για Άγιαξ (videos)

Εκτός Κυπέλλου Ολλανδίας έμεινε ο Άγιαξ γνωρίζοντας ταπεινωτική εντός έδρας ήττα από την Φίτεσε με 4-0

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλο πρωταγωνιστή τον δανεικό από την Τσέλσι Μπετράντ Τραορέ. Ο 19χρονος στράικερ από την Μπουρκίνα Φάσο ο οποίος από τον περασμένο Γενάρη έχει παραχωρηθεί δανεικός στην ομάδα του Άρνεμ πέτυχε δύο γκολ.

Αρχικά στο 22' άνοιξε το σκορ, ενώ έγραψε και το 0-3 στο 57'. Ενδιάμεσα, ο Λαμπιάντ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με μία «φωτοβολίδα» από τα 35 μέτρα είχε κάνει το 0-2.

Τον θρίαμβο για τη Φίτεσε ολοκλήρωσε στο 60' ο Καζαϊσβίλι, σε μία πολύ βαριά ήττα -από τις πιο μεγάλες στην ιστορία- του Αίαντα.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ του αγώνα, αλλά και τη φάση που επισκίασε την αναμέτρηση, με τον σοβαρό τραυματισμό του Ουάλας Ολιβέιρα των φιλοξενούμενων ο οποίος χτύπησε στο κεφάλι κι αποχώρησε με ασθενοφόρο από την «Άμστερνταμ Αρίνα».

Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν