Serie A: Τρίτη η Τζένοα, ανατροπή για Λάτσιο

Παράδοση 15 χρόνων «έσπασε» η Τζένοα που νίκησε 1-0 τη Μίλαν και ανέβηκε μόνη στην τέταρτη θέση.

Οι Γενοβέζοι πήραν το σπουδαίο «τρίποντο» χάρη σε μία κεφαλιά του Αντονέλι στο 32', με τους «ροσονέρι» να πιέζουν μέχρι το τελευταίο λεπτό, αλλά να μην καταφέρνουν να σώσουν έστω τον βαθμό.

Η Τζένοα εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Νάπολι με την Έμπολι (2-2) κι ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Στο «Ένιο Ταρντίνι» η ουραγός Πάρμα προηγήθηκε απέναντι στη Λάτσιο. Παρ' όλα αυτά όμως οι πρωτευουσιάνοι αντέδρασαν και με δύο γκολ του Μάουρι στις καθυστερήσεις και του Άντερσον στο 59' πήρε μία μεγάλη νίκη.

Τέλος στο Μπέργκαμο, η Αταλάντα υποδέχτηκε την Τσεζένα και νίκησε πραγματοποιώντας σπουδαία ανατροπή.

Οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ του Ντεφρέλ (31', 43') πήραν προβάδισμα, αλλά η Αταλάντα μείωσε αρχικά με τον Μπεναλουάν (45+1'), ισοφάρισε στο 50' με τον Στεντάρντο και στο 52' ολοκλήρωσε την ταχύτατη ανατροπη με γκολ του Μοράλεζ στο 52'.

Μαγνητική και αγωνία για Μπάλντγουιν
Elite Neon Cup 2024: Τα ταλέντα του… αύριο παίζουν μπάλα στα Σπάτα! – Πού θα δείτε το τουρνουά
Σπανάκη: Το κλειδί της επιτυχίας ήταν η σοβαρότητα και η σταθερότητα
Κολύμβηση: Πανελλήνιο ρεκόρ η Βασιλάκη