Ρουμανία: Δεν τήρησε το fair play και προκρίθηκε με ανατροπή από το 3-0! (video)

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Κλουζ και Μιοβένι για το Κύπελλο Ρουμανίας.

Η δεύτερη, ομάδα της 2ης κατηγορίας του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της χώρας, προηγήθηκε 3-0 και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε την πρόκριση.

Όμως η αντίπαλός της δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Η Κλουζ κατάφερε να πετύχει το πρώτο της γκολ στο 61ο λεπτό και επτά λεπτά αργότερα (68') να μειώσει σε 3-2.

Η φάση του παιχνιδιού έλαβε χώρα στο 87ο λεπτό της συνάντησης όταν οι παίκτες της Κλουζ δεν τήρησαν το fair play και στη συνέχεια αυτής σκόραραν ισοφαρίζοντας.

Σα να μην έφτανε αυτό, έβαλαν και τέταρτο τέρμα στο 91ο λεπτό για να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο!

Οι ποδοσφαιριστές της Μιοβένι έτρεξαν στο διαιτητή για να διαμαρτυρηθούν για το τρίτο γκολ των αντιπάλων τους, αλλά αυτό μέτρησε κανονικά.