Παρί Σεν Ζερμέν: Μας… τρολάρει και πάλι ο Ζλάταν! (video)

Απίστευτα… κέφια είχε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς στη νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Νις 1-0 με δικό του πέναλτι.

Ο Σουηδός σούπερ σταρ, στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, λίγο έλειψε να πετύχει ένα εξαιρετικό τέρμα έπειτα από απίστευτο κοντρόλ, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι να… αναπαυτεί στα δίχτυα του Χασέν. Έπειτα από κοντρόλ του, όπου… εξέθεσε το αμυντικό δίδυμο της Νις, έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Όμως, αυτή δεν ήταν η μοναδική… μαγεία του αστέρα των Παριζιάνων στην αναμέτρηση, μια και λίγα λεπτά μετά το κοντρόλ του και την μεγάλη ευκαιρία, χάρισε μία ακόμα όμορφη στιγμή στους τυχερούς οπαδούς της Παρί. Συγκεκριμένα, ο Ζλάταν με τρομερό εναέριο τακουνάκι βρήκε τον Καβάνι, σε μία κίνηση που μπορεί να δείχνει απλή, αλλά μόνο εύκολο δεν είναι, αν δεν είσαι ο Ιμπραΐμοβιτς.