Νίκη για Ουρουγουάη, ανατροπή με αέρα… Παναιτωλικού για Περού (videos)

Χάρη σε γκολ του Άλβαρο Γκονζάλεζ στο 80ό λεπτό, η Ουρουγουάη πήρε εκτός έδρας 2-1 επί της Χιλής σε σημερινό φιλικό.

Ο 30άχρονος μέσος της Λάτσιο εισήλθε στο ματς ως αλλαγή, λίγα δευτερόλεπτα πριν ολοκληρώσει την ανατροπή, ενώ προηγήθηκε ο Ντιέγκο Ρολάν ισοφαρίζοντας γκολ του φορμαρισμένου Αλέξις Σάντσεζ. Πρώτη νίκη από τον Φεβρουάριο του 2013 σημείωσε η Βολιβία, καθώς σε άλλο αποψινό φιλικό κέρδισε με 3-2 τη Βενεζουέλα χάρη σε τρομερό γκολ του Χουάν Κάρλος Άρσε στο 87ο λεπτό. Προηγήθηκαν γκολ των Ρόναλντ Ράλντες και Νταμιάν Λίζιο, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Βίλκερ Άνχελ άνοιξε το σκορ και ο Αλεξάντερ Γκονζάλεζ ισοφάρισε σε 2-2 στο 71ο.

Τρεις κόκκινες μοιράστηκαν σε άλλο σημερινό φιλικό, στο οποίο το Περού ξεπέρασε αριθμητικό μειονέκτημα και επικράτησε με 2-1 της Παραγουάης χάρη σε γκολ στο 73ο και στο 81ο από τον Κάρλος Ασκούες, ο οποίος ανήκει στον Παναιτωλικό. Στο 42ο άνοιξε το σκορ ο Ρόκε Σάντα Κρουζ και στο 66ο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη ο Πάολο Γκερέρο, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκαν οι Γιόρντι Ρέινα και Ντερλίς Γκονζάλεζ κατόπιν διένεξής τους στον αγωνιστικό χώρο. Τέλος, ο Παναμάς αγωνίστηκε μετά το 74ο με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης στον Ανίμπαλ Γοδόι και παραχώρησε 0-0 στον Καναδά.

ΟΑΕΔ - IEK: Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για την εισαγωγή σπουδαστών - Οι 42 ειδικότητες
ΑΟ Ξάνθης: Διπλό χτύπημα με Μονρζόν και Ρασίντ
Pfizer: Η τρίτη δόση ενισχύει έως και 11 φορές την προστασία από την μετάλλαξη Δέλτα
ΑΟ Πόρος: Μεγάλη κίνηση ενόψει της νέας σεζόν - Στα «μπλε» ο Μπέλιτς

Χαρδαλιάς: Ενα βήμα πριν τη λήψη νέων μέτρων στη Μύκονο και την Ίο

Κορονοϊός: Σαρώνει η μετάλλαξη «Δέλτα» με 1.339 νέα κρούσματα - Πού εντοπίζονται

Συναγερμός από το ECDC: Στο «πορτοκαλί» σχεδόν όλη η Ελλάδα - «Κόκκινη» ξανά η Κρήτη

Καιρός: Έκτακτο δελτίο από την ΕΜΥ - Έρχονται πολύ υψηλές θερμοκρασίες