CAF Champions League: Γκολάρα και… ισοπαλία για Βίτα Κλαμπ (videos)

Παρά δύο γκολ του Τσικιτό Λεμά Μαμπιντί, η Βίτα Κλαμπ παραχώρησε 2-2 στη Σετίφ, στον πρώτο τελικό του CAF Champions League.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε με πέναλτι και στο 76ο λεπτό πέτυχε το ομορφότερο γκολ του αγώνα ισοφαρίζοντας σε 2-2. Στο 17ο ο Εντομπέ Μουμπελέ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με αυτογκόλ, ενώ στο 56ο ο 23χρονος Ακράμ Τζανίτ διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ της ομάδας της Αλγερίας, όπου θα διεξαχθεί ο επαναληπτικός το επόμενο Σάββατο (01/11, 19:15). Θυμίζουμε πως ο πρωταθλητής της κορυφαίας αφρικανικής διασυλλογικής διοργάνωσης θα πάρει μέρος στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων, που θα γίνει στο Μαρόκο, ενώ στα προημιτελικά θα αντιμετωπίσει την κάτοχο του OFC Champions League, Ώκλαντ, ή την πρωταθλήτρια της διοργανώτριας χώρας, Τετουάν.

NBA: Μία ήττα μακριά από τον αποκλεισμό οι Μπακς - Στο 3-1 οι Πέισερς
Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας
Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»