Brasileiro: Στραβοπάτημα για Ατλέτικο Μινέιρο (video)

Προηγήθηκε με κεφαλιά του Λουάν στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και έχασε αρκετές ευκαιρίες, αλλά η Ατλέτικο Μινέιρο έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μπαΐα.

Αμφότερες οι ομάδες παρατάχθηκαν με πλειάδα απουσιών στο εναρκτήριο ματς της 30ής αγωνιστικής του Brasileiro, ενώ οι γηπεδούχοι κλήθηκαν να διακόψουν σερί τεσσάρων ηττών, κάτι που πέτυχαν, χωρίς ωστόσο να ξεφύγουν από τη ζώνη υποβιβασμού. Άλλωστε αρκέστηκαν στην ισοφάριση του 85ου λεπτού με τον Γκιλέρμε, ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, καθώς έβγαλε τη φανέλα του πανηγυρίζοντας, ενώ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αντίκρισε απευθείας κόκκινη ο Ντιέγκο Ταρτνέλι της Μινέιρο.

Παρακάτω όλοι οι σκόρερ του παιχνιδιού:
Μπαΐα – Ατλέτικο Μινέιρο 1-1 (85’ Γκιλέρμε, 86’ ΚΟΚ. Γκιλέρμε – 54’ Λουάν, 91’ ΚΟΚ. Ντιέγκο Ταρντέλι)