Κεφαλιά ασίστ ο … γκολκίπερ της Μπόχουμ (video)

Μία εξαιρετικά σπάνια φάση έλαβε χώρα το βράδυ της περασμένης Παρασκευής  στο «Ρέβιρπαουερ Στάντιον» του Μπόχουμ κατά τη  διάρκεια της αναμέτρησης της τοπικής ομώνυμης ομάδας με την Ντάρμσταντ για τη 2η κατηγορία του γερμανικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Η γηπεδούχος ήταν με την πλάτη στον τοίχο καθώς βρισκόταν πίσω στο σκορ από το 10ο λεπτό μετά το γκολ που πέτυχε ο Ρομέν Μπρεγκερί για τους νεοφώτιστους.
Το ρολόι έδειχνε το 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων που κράτησε ο διαιτητής και η γηπεδούχος ομάδα του Πέτερ Νοϊρούρερ είχε μία τελευταία ελπίδα καθώς κέρδισε φάουλ αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων.
Για το λόγο αυτό προωθήθηκε στην περιοχή της Ντάρμσταντ και ο γκολκίπερ της Μπόχουμ  Αντρές Λούτε που αποδείχθηκε καταλύτης του γκολ της ισοφάρισης το οποίο πέτυχε ο Μίκαελ Φόρσελ καθώς ήταν αυτός που πήρε την κεφαλιά από τους αντιπάλους αμυντικούς και έδωσε την πάσα την οποία αξιοποίησε ο Φινλανδός διεθνής επιθετικός για το τελικό 1-1.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League