Αυστραλία: Γκολ από Βίγια με ασίστ του Νταφ! (video)

Δύο παλιοί αστέρες των ευρωπαϊκών γηπέδων «λάμπουν» πλέον στο πρωτάθλημα της Αυστραλίας.

Πρόκειται για τον Νταβίντ Βίγια και τον Ντάμιεν Νταφ της Μέλμπουρν Σίτι. Οι δύο παίκτες συνεργάστηκαν άψογα με γκολ και ασίστ, αντίστοιχα, στην ίδια φάση και βγήκε με αυτόν τον τρόπο ένα πολύ όμορφο τέρμα για την ομάδα τους στην A-League στην έδρα της Σίδνεϊ (1-1).

Ο πρώην επιθετικός της Μπαρτσελόνα, της Βαλένθια και της Ατλέτικο Μαδρίτης ξεκίνησε από τον πάγκο και μπήκε στο 47ο λεπτό της συνάντησης σκοράροντας 15 λεπτά μετά. Είναι αξιοσημείωτο ότι στον συγκεκριμένο σύλλογο ο Βίγια αγωνίζεται ως δανεικός από τη Νιου Γιορκ Σίτι.

Ο άλλοτε άσος της Τσέλσι τού έδωσε την κατάλληλη πάσα και μαζί πανηγύρισαν έξαλλα την επιτυχία του Ισπανού ποδοσφαιριστή στο ντεμπούτο του.

Δείτε το βίντεο:

Ιστιοπλοΐα: Πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες για Κοκκαλάνη, Μαραμενίδη και αδέρφια Σπανάκη