Λεβαδειακός – Κέρκυρα 1-1 (Κ20)

Οι «μικροί» των Φαιάκων πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στους Βοιωτούς που είχαν χαμένο πέναλτι και δοκάρι με τον Τόπι

Στο πρώτο τους ματς μετά τον άδικο χαμό του Νίκα οι Νέοι της Κέρκυρας αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον Λεβαδειακό για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Το σκορ άνοιξε στο 29’ για τους γηπεδούχους ο Τόπι αλλά η απάντηση δεν άργησε καθώς στο 37’ ο Γαστεράτος έκανε το 1-1 για την Κέρκυρα. Όμως, ο Λεβαδειακός είχε την ευκαιρία να πάρει εκ νέου το προβάδισμα αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τόπι απέκρουσε ο Πισιάνης, ενώ ο ίδιος παίκτης στην επανάληψη είδε την μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι ύστερα από σουτ που επιχείρησε έξω από την περιοχή, με το 1-1 να μένει ως το τέλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Μπ. Τουρέ): Δεληχατζής, Αθανασιάδης, Δαβρής, Αναστασιάδης, Μακρής (71' Μπιμπάι), Σελάντζι, Χρυσικός, Σένκα, Καψάσκης, Αγγελάτος (60' Αλεξανδρής), Τόπι.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Ν. Καμμένος): Πισιάνης, Μπαμιόγλου, Πουλημένος, Ντόντας, Μεντής, Τσιάβος, Γαστεράτος (68’ Ζαγουρής), Κουλούρης, Ίσαρης (66’ Μποζίκης), Μαβίλης, Μπάρι.

ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ