Πλατανιάς – Αστέρας Τρίπολης 1-5 (Κ20)

«Σαρωτικοί» οι Νέοι των Αρκάδων δεν άφησαν περιθώρια στους Κρητικούς να διεκδικήσουν κάτι από το ματς

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γαρυφαλλόπουλο οι Νέοι του Αστέρα Τρίπολης επιβλήθηκαν με 5-1 εκτός έδρας του Πλατανιά για την 5η αγωνιστική της Super League. Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν κατάφεραν να «κλειδώσουν» τη νίκη ήδη από το ημίχρονο καθώς με 3 γκολ του Γαρυφαλλόπουλου προηγούνταν με 3-0 στην ανάπαυλα. Στην επανάληψη ο Τσιώλης πέτυχε το τέταρτο τέρμα των Αρκάδων, με τον Μηλιώτη να κάνει το 5-0 και τους γηπεδούχους απλά να μειώσουν στη συνέχεια διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Πάβλοβιτς): Κόκκαλης, Γογωνάς, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Μάνος, Βελισσάρης, Τσιώλης, Μαργαρίτης, Γαρυφαλόπουλος, Διγαλάκης, Μηλιώτης. Έπαιξαν και οι Σαλαπάτας, Γκρόσιος και Τσόφλιος

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ