Περίπατο 4-0 η Αϊνχτόφεν την Καμπούρ

Μόνη πρώτη στην κορυφή του ολλανδικού πρωταθλήματος έμεινε η Αϊντχόφεν που επιβλήθηκε πολύ άνετα 4-0 της Καμπούρ στο «Φίλιπς» και αξιοποίησε το στραβοπάτημα της Τσβόλε εκτός έδρας με την Άλκμααρ.

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον 5ο όμιλο του Europa League προηγήθηκε στο 21’ με τον Ντε Γιόνγκ και οκτώ λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους ο Βίλεμς έκανε το 2-0 για τη γηπεδούχο.

Η αποστολή των φιλοξενούμενων έγινε ακόμα πιο δύσκολη καθώς στο 41’ ο Μπίκερ αντίκρισε 2η κίτρινη κάρτα.

Το 3ο γκολ της γηπεδούχου πέτυχε 12 λεπτά πριν από το φινάλε του ματς ο Μπρουμά και δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Μαχέρ να ανεβάσει ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ για την ομάδα του Φιλίπ Κοκού.

Ήταν η 5η νίκη της γηπεδούχου στο πρωτάθλημα και ξέφυγε τρεις βαθμούς τόσο από την μέχρι σήμερα συνπρωτοπόρο Τσβόλε όσο και τον Άγιαξ που έχουν 12 βαθμούς έκαστος.

Η Αϊντχόφεν αγωνίστηκε με τους Ζόετ, Ρέκικ, Μπρουμά, Βίλεμς, Μπρενέτ, Μαχέρ, Βινάλντουμ, Χέντριξ, Ντε Γιόνγκ, Νάρσινχ (85’ Μπόλγιεβιτς), Γιόζεφζοον

Λούκα Ζιντάν: «Δεν μετανιώνω που αποχώρησα από τη Ρεάλ» (video+photos)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Ατομικό ο Βουγιούκας ενόψει Αρμάνι
Μοναδικός Ζλάταν! Κάνει ντρίμπλα σε... αστροναύτη (video)
Στην υγειά μας: Πάολα - Ασλανίδου: Πάθαμε πλάκα με το τσιφτετέλι τους- Πάρτε μία γεύση

Η ΕΛ.ΑΣ. προειδοποιεί τους πολίτες για την ανάληψη μετρητών από τα ΑΤΜ

Ελένη Μενεγάκη: Διέγραψε τη σελίδα της στο instagram! Δείτε τι αποκάλυψε on air!

Ο Άρης στο Ζυγό δεν αντέχει τις πιέσεις! Συγχύζεται!

Η 18χρονη Μαρία Βοσκοπούλου έκανε grande εμφάνιση στο πλευρό του μπαμπά της και είναι καλλονή