Αργεντινή: Έπεσε βροχή σε Μπόκα, Ρίβερ (videos+photos)

Αναβλήθηκε το ματς της Ρίβερ Πλέιτ με την Ρασίνγκ Κλουμπ και διακόπηκε στο 57’ εκείνο της Μπόκα Τζούνιορς λόγω βροχόπτωσης.

Οι «χεϊνέσες» ήταν μπροστά με 1-0 χάρη σε γκολ του 20άχρονου Χόναθαν Καγιέρι από το 25ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την προσπάθειά τους εξαιτίας των κακών καιρικών συνθηκών. Κατά πώς φαίνεται η συνέχεια θα δοθεί πλέον στις 25 Σεπτεμβρίου. Μία ημέρα νωρίτερα θα γίνει ο αγώνας της Άρσεναλ Σαραντί με τους «μιλονάριος», που δεν ξεκίνησε απόψε (15/09). Αντίθετα, η Βελέζ πρόλαβε να χάσει με 1-0 από την Μπελγκράνο, που σκόραρε στο 13’ με το Λούκας Ζελαραγιάν και κυριάρχησε, χωρίς ωστόσο να διευρύνει το προβάδισμά της. Τέλος, ο Σίλβιο Ρομέρο στο 48’ πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 1-0 της Λανούς με την Μπάνφιλντ, που έμεινε με εννέα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη οι Ναουέλ Γέρι και Νικολάς Ταγκλιάφικο στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα…

Λανούς - Μπάνφιλντ 1-0
Μπελγκράνο - Βελέζ 1-0