Ολυμπιακός – ΟΦΗ 5-1 (Κ20)

Εντυπωσιακή εμφάνιση και άνετη νίκη για τους «μικρούς» των Πειραιωτών που συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στο πρωτάθλημα Νέων

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦΗ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των «μικρών». Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση 5-1 των Κρητικών, πετυχαίνοντας τα 3 γκολ πριν τη συμπλήρωση 30 λεπτών. Το σκορ λοιπόν άνοιξε στο 16’ ο Σάλιακας με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 26’ ο Βέργος με πλασέ έκανε το 2-0. Το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε στο 28’ ο Ιγνατίδης, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Γαρεφαλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να μειώσει προσωρινά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Χρηστάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 59’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βέργος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στρέζος (46’ Ηλιάδης), Σάλιακας, Τσιμίκας (45+1’ Μακροστέργιος), Βατουσιάδης, Βούρος, Καραχάλιος, Γαρεφαλάκης, Λάτσι, Μεγαρίτης, Ιγνατίδης (62’ Τόλι).

Super League: "Αγκαλιά" με τον τίτλο η ΑΕΚ!
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Βήμα τίτλου με εμφάνιση... Πρωταθλήτριας για την «Ένωση»
Άρης-Ολυμπιακός 1-1: Γκέλαρε στη Θεσσαλονίκη
ΔΕΑΒ: Μία αγωνιστική «κεκλεισμένων των θυρών» στην ΑΕΛ