Ολυμπιακός – ΟΦΗ 5-1 (Κ20)

Εντυπωσιακή εμφάνιση και άνετη νίκη για τους «μικρούς» των Πειραιωτών που συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στο πρωτάθλημα Νέων

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι Νέοι του Ολυμπιακού στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦΗ για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των «μικρών». Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση 5-1 των Κρητικών, πετυχαίνοντας τα 3 γκολ πριν τη συμπλήρωση 30 λεπτών. Το σκορ λοιπόν άνοιξε στο 16’ ο Σάλιακας με απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 26’ ο Βέργος με πλασέ έκανε το 2-0. Το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε στο 28’ ο Ιγνατίδης, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Γαρεφαλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, για να μειώσει προσωρινά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Χρηστάκη. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 59’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βέργος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στρέζος (46’ Ηλιάδης), Σάλιακας, Τσιμίκας (45+1’ Μακροστέργιος), Βατουσιάδης, Βούρος, Καραχάλιος, Γαρεφαλάκης, Λάτσι, Μεγαρίτης, Ιγνατίδης (62’ Τόλι).

Έλληνας ποδοσφαιριστής περιμένει το πρώτο του παιδί (pics)
Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Κρίσιμη μέρα για Σαντ Ρος
Άρης: Το «κίτρινο» παρελθόν του Μάντζιου (photos+video)
Παναθηναϊκός: Προπονήθηκε ο Βιγιαφάνιες, βήμα-βήμα η επιστροφή του

Big Brother: Όταν η Χριστίνα Ορφανίδου έκανε κόλπα με τη γλώσσα σε live streaming (pics)

GNTM: Χαμός με το ροζ βίντεο παίκτριας - Κυκλοφορεί από κινητό σε κινητό

Καιρός: Απίστευτη τάση για ποδαρικό Οκτώβρη με τρομακτική κακοκαιρία...