MLS: Σωτήριος Ρόουζ για Σάουντερς (videos)

Παρά τρομερό γκολ του Λαμάρ Νιγκλ στο 38ο λεπτό και αριθμητικό πλεονέκτημα από το 58ο, οι Σιάτλ Σάουντερς τα… χρειάστηκαν για το 3-2 επί της Ρέαλ Σολτ Λέικ.

Ο 34χρονος Αργεντινός μέσος, Χαβιέρ Μοράλες, άνοιξε το σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων στο 30ό, αλλά στο 38ο ισοφάρισε ο Νιγκλ για τους πρωτοπόρους της δυτικής περιφέρειας του MLS, που ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 43ο με τον Ομπαφέμι Μάρτινς και ισοφαρίστηκαν στο 49ο από τον Χοάο Πλάτα. Ακολούθησε απευθείας κόκκινη στον Νατ Μπόρτσερς, ενώ με δυνατό σουτ στο 93ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ο Άνταμ Ρόουζ. Σε άλλο σημερινό ματς, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι πέρασε με 4-0 από την έδρα της Σίβας ΗΠΑ, καθώς ο Ντομ Ντουίερ πέτυχε το 19ο φετινό γκολ του ανοίγοντας το σκορ στο 39ο, ενώ στο 45ο βρήκε δίχτυα ο Μπένι Φεϊλχάμπερ, στο 51ο ο Γκρέιχαμ Ζούσι και στο 86ο ο Κλαούντιο Μπιελέρ.