Αναγ. Καρδίτσας – Εθν. Γαζώρου 1-1: Σερραϊκά χαμόγελα πρόκρισης

Το γκολ του Τσουβαλτσίδη στα τελευταία λεπτά δίνει προβάδισμα στον Γάζωρο για την εξασφάλιση του εισιτηρίου που οδηγεί στους ομίλους του Κυπέλλου

Μπορεί η Αναγέννηση Καρδίτσας να προηγήθηκε και να είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τον Εθνικό Γαζώρου αλλά τελικά οι Σερραίοι κατάφεραν να φύγουν με το 1-1 και να πάρουν το προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι λοιπόν ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 13’ όταν ύστερα από μπαλιά του Τζέκου ο Κουλίδης επιχείρησε το σουτ και νικώντας τον Κραβαρίτη έκανε το 1-0. Στη συνέχεια οι παίκτες του Σάκη Θεοδοσιάδη είχαν τον έλεγχο του αγώνα και προσπάθησαν για το δεύτερο γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι σε μια από τις λίγες αξιόλογες στιγμές τους στο παιχνίδι, κατάφεραν να κάνουν το 1-1 στο 80’ με κεφαλιά του Τσουβαλτσίδη.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μέλκας, Σάββας, Παπαργυρίου, Στάμος, Οικονόμου, Κουλίδης (65' Μπιτέλης), Γκουγκούδης, Μίχος, Τζέκος (74' Παναγιωτόπουλος), Νίκιτς, Βουτσιάς (58' Μπουντούρης).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ (Μάκης Κατσαβάκης): Κραβαρίτης, Δέντσας, Κουκόλης, Χατζηδημητρίου, Σαββίδης, Κωφοκώτσιος (66' Τσιλούλης), Πάλλας, Κωνσταντίδης (81' Πολύζος), Τσουβαλτσίδης, Ναστέφσκι (72' Μαρίνου), Νικολίτσας.

Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι