Νίκη Βόλου – Ατρόμητος 1-4 (Κ20)

Εντυπωσιακά ξεκίνησε το πρωτάθλημα Κ20 ο Ατρόμητος, καθώς επικράτησε 4-1 της Νίκης Βόλου εκτός έδρας.

Οι Περιστεριώτες ξεκίνησαν δυνατά και στο 12’ ο Μπαστακός με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1, ενώ στο 25’ ο Ρεγκάκος με δυνατό σουτ πέτυχε το 0-2. Στο 55’ ο Ατρόμητος σημείωσε το 0-3 με κοντινή προβολή του Τσατσόπουλου. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στο 63’ ο Αργυρίου μείωσε σε 1-3. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παπασπύρος.

Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Γουίλιαν Βλουτ, μαζί με τον γενικό αρχηγό της ΠΑΕ, Απ. Κουφογεώργο. Άτυχος του αγώνα ήταν ο Κατράνης του Ατρομήτου, που στο 50’ υπέστη κάταγμα ποδοκνημικής.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γρηγοριάδης, Αργυρίου, Αγγελής, Στρούγγης, Ράπτης, Αναστασόπουλος, Πέτσης, Νιαώτης (56’ Καρακώστας), Τσιάκος, Γεωργατζής (62’ Σιώμος), Μ. Πάσχος (80’ Μπλούχος)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Κατράνης (50’ Τζίνοβιτς), Μωραΐτης, Σεμπάστιαν (76’ Παναγιωτόπουλος), Παπασπύρος, Βλάχος, Μπαστακός, Τσατσόπουλος, Ρεγκάκος, Κομνηνός (56’ Λημνιός)

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 3-2: Ανατροπή τίτλου στο 90ο λεπτό και «φωτιά» στην κορυφή!
Αμφίβολος ο Μπόλντγουιν για το Game 3
Final Four Basketball Champions League: Λύγισε στο τέλος το Περιστέρι από τη Μούρθια
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Με καθυστέρηση η σέντρα λόγω υβριστικού πανό στην Τούμπα