Τριταιϊκός-Καλαμάτα 3-3

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν σε έναν αγώνα-θρίλερ Τριταιϊκός και Καλαμάτα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγώνα και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 5ο λεπτό με άπιαστο σουτ του Μιχαηλίδη. Η απάντηση για τους πρωτοπόρους ήταν άμεση, καθώς ισοφάρισαν σε 1-1 δύο λεπτά αργότερα με τον Μπατσάκο.

Η Καλαμάτα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 13΄ με τον Γρηγορακάκη από θέση τετ α τετ, για να έρθει ο Αγγελόπουλος στο 35΄ και να κάνει το 1-3. Πολλοί νόμισαν ότι η Καλαμάτα θα έπερνε ακόμη μια νίκη, όμως ο Μιχαηλίδης είχε διαφορετική άποψη. Με δύο προσωπικά του γκολ στο 58΄ και 87΄, έδωσε τον πολύτιμο βαθμό στον Τριταιϊκό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Κακρίδης της Κορίνθου.

ΤΡΙΤΑΙΙΚΟΣ: Τσάκωνας, Νικολόπουλος, Παναγόπουλος, Βλαχάκης, Λιόσης, Κορρές, Μιχαηλίδης, Σπανός (85΄Κοσμάς), Μελετίδης, Μπουρλάκης (88΄Μελέκος), Μπαζάρογλου (76΄Τσοχαντάρης).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μητσέας, Αγγελόπουλος (85΄Εμαννουήλ), Μπητσάκος, Μπλέτσας, Κωστόπουλος, Πολίτης, Τσαγκαράκης, Αθανασόπουλος, Γρηγορακάκης, Δημητρουλόπουλος.

Premier League: Ιστορία με την Μόρνμουθ γράφει ο Ιραόλα
Πόλο: Η κλήρωση του Παγκοσμίου Εφήβων
ΠΑΟΚ: «Ναυάγησε» η σκέψη για φιλικό παιχνίδι με τον Προμηθέα
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: «Τελικός» επιβίωσης στο ΣΕΦ - Η ώρα και το κανάλι