MLS: Επέστρεψαν στις νίκες οι Σάουντερς (videos)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επανήλθαν οι Σιάτλ Σάουντερς, μετά το 2-0 επί των Χιούστον Ντάιναμο στο «CenturyLink Field».

Ο Μάρκο Πάπα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 69’, ενώ ο Γκονζάλο Πινέδα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με εκτέλεση πέναλτι στο 75’. Εξάλλου, οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς κέρδισε τη Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι με 2-0, καθώς ευνοήθηκαν από αυτογκόλ του Ίγκορ Ζουλιάο στο 17ο λεπτό, ενώ στο 39’ ο Ντάρεν Μάτλοκς επίσης χρίστηκε σκόρερ. Τέλος, ο Μάικ Μαγκί επέμεινε έπειτα από άστοχο πέναλτι του Κουίνσι Αμαρίκουα στο 38ο λεπτό και πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 1-0 των Σικάγο Φάιρ εναντίον των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς. Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα…

23

-Οι πρώτες πέντε ομάδες από κάθε περιφέρεια προκρίνονται στα πλέι οφ.

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»