CONCACAF Champions League: Με το… αριστερό η Κρουζ Αζούλ (videos)

Εντός έδρας 1-1 παραχώρησε η Κρουζ Αζούλ στην Αλαχουελένσε για την πρώτη αγωνιστική των νέων ομίλων του CONCACAF Champions League.

Οι Μεξικανοί προηγήθηκαν στο 54ο λεπτό με πέναλτι του Κρίστιαν Χιμένεζ, αλλά δεν επέβαλαν τον ρυθμό τους και ισοφαρίστηκαν στο 64ο έπειτα από τέρμα του Αρμάντο Αλόνσο. Από την πλευρά της, η Λεόν ξεκίνησε τη φάση των ομίλων με 4-2 εναντίον της Μεταπάν στο Ελ Σαλβαδόρ, καθώς οι Ντερλέι και Λουίς Ζαμόρα σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο πέτυχε δύο γκολ ο Χοσέ Κάρντενας, αν και μπήκε ως αλλαγή στο 66ο λεπτό, οπότε τα δύο γκολ του Έκτορ Ράμος για τους γηπεδούχους απλά διαμόρφωσαν το 1-1 και το τελικό 4-2.

Σε άλλο σημερινό ματς, οι Μόντρεαλ Ίμπακτ επιβλήθηκαν με 1-0 της Σαντανέκος χάρη σε κεφαλιά του Μάρκο Ντι Βάιο στο 21ο λεπτό, αν και στο 71ο αποβλήθηκε ο Χασούν Καμαρά με απευθείας κόκκινη. Τέλος, η Ολίμπια κυριάρχησε στον δύσκολο αγωνιστικό χώρο της Άλφα Γιουνάιτεντ και ξεκίνησε την κορυφαία διοργάνωση της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής με 1-0 στη Γουιάνα.