Brasileiro: Στο -3 η Κορίνθιανς (videos)

Έχοντας πάρει μόλις έναν βαθμό στα δύο τελευταία εντός έδρας ματς της, η Κορίνθιανς επιβλήθηκε της Ιντερνασιονάλ με 2-1 στο «Arena Corinthians».

Με την επανέναρξη του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος μετά τη διακοπή για το Μουντιάλ, οι «τιμάο» χρειάστηκαν δέκα λεπτά για το 2-0 χάρη σε γκολ των Πάολο Γκερέρο και Βάγκνερ Κονσέρβα Λάμος, ενώ στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Κλαούντιο Βινκ. Η Κορίνθιανς, πάντως, παρέμεινε τρεις βαθμούς πίσω από την Κρουζέιρο, που σε άλλο σημερινό ματς του Brasileiro επιβλήθηκε της Βιτόρια με 3-1.

Οι πρωτοπόροι χρειάστηκαν… περίεργο αυτογκόλ του Αλεμάο στο 62ο λεπτό, ώστε να πάρουν μπροστά και να φτάσουν στο 3-0 με τέρμα του Ρικάρντο Γκουλάρτ στο 71ο και Έβερτον Ριμπέιρο στο 75ο, ενώ στις καθυστερήσεις ο Άιρτον Γκανίνο μείωσε σε 3-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τέλος, η Σάντος κέρδισε την Παλμέιρας με 2-0 χάρη σε γκολ του Μπρούνο Ουβίνι στο 23ο λεπτό και του Άλισον στο 69ο.

7

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι
Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ