Brasileiro: Με «σπρώξιμο» η Σπορτ Ρεσίφε (video)

Στο τελευταίο ματς του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος πριν από τη διακοπή λόγω του Μουντιάλ, η Σπορτ Ρεσίφε κατέβαλε την Μπαΐα με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε από τον Μάικ στο 73ο λεπτό, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 52ο λόγω αποβολής του 27χρονου τερματοφύλακα, Μαρσέλο Λόμπα, με δεύτερη κίτρινη. Από το πρώτο ημίχρονο, πάντως, οι ποδοσφαιριστές της Μπαΐα εξέφρασαν την αντίθεσή τους με πολλές αποφάσεις του διαιτητή, ενώ η παραπάνω αποβολή χειροτέρευσε την κατάσταση. Το σκηνικό ολοκληρώθηκε με δεύτερη κίτρινη στον Ρονιέρι στο 84ο λεπτό, οπότε οι ηττημένοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες, ενώ αναφέρουμε πως η 10η αγωνιστική του Brasileiro θα διεξαχθεί στα μέσα Ιουλίου, μετά το πέρας του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Βραζιλίας.