Brasileiro: «Ζωγράφισε» ο Κένεντι για Φλουμινένσε (videos)

Χάρη σε ωραίο γκολ του 18χρονου Κένεντι, η Φλουμινένσε ξεκίνησε την έβδομη αγωνιστική του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος με εκτός έδρας 1-0 επί της Μπαΐα.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 4ο λεπτό και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έδωσαν προσοχή στην άμυνά τους, μέχρι να ανέβουν στην κορυφή του Brasileiro με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή. Ένας άλλος 18χρονος ξεχώρισε στο άλλο σημερινό ματς, αφού ο Λουκάο στο 58ο λεπτό πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 1-0 της Σάο Πάολο με την Γκρέμιο.

2

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ