MLS: Ασταμάτητη… επανάσταση στη Φιλαδέλφεια (videos)

Αήττητοι για έκτο συνεχόμενο αγώνα του MLS έμειναν οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον χάρη σε… χορταστικό 5-3 στην έδρα των Φιλαδέλφεια Γιούνιον.

Μπήκαν μπροστά με 2-0 από το 27ο λεπτό και ουδέποτε απειλήθηκαν σε σημαντικό βαθμό, ενώ το γκολ της βραδιάς στη βορειοαμερικανική ποδοσφαιρική λίγκα πέτυχε ο Ομπαφέμι Μάρτινς, που δεν απέσπασε κλήση από τη Νιγηρία, αλλά «ζωγράφισε» στο 8ο λεπτό του 1-0 των Σιάτλ Σάουντερς με τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς. Από την πλευρά του, ο Ζερμέν Ντεφό… παραπονέθηκε για τον αποκλεισμό του από την αποστολή της Αγγλίας για το Μουντιάλ της Βραζιλίας ανοίγοντας το σκορ στο 2-0 του Τορόντο με τους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, ενώ ο πρώην στράικερ του Άρη, Έντι Τζόνσον, εξέφρασε αντίστοιχη θέση έπειτα από τον παραγκωνισμό του από την αποστολή των Η.Π.Α. σκοράροντας με κεφαλιά στο 84ο λεπτό του εντός έδρας 1-1 της Ντι Σι Γιουνάιτεντ με τους Μόντρεαλ Ίμπακτ.

Ακόμα, οι Χιούστον Ντάιναμο ξεπέρασαν μέτρια εμφάνιση με 1-0 σε βάρος των Λος Άντζελες Γκάλαξι, ενώ οι Πόρτλαντ Τίμπερς αποβολή του Τζαϊμακανού διεθνή Άλβας Πάουελ στο 34ο λεπτό και δύο γκολ του κεφάτου Φεντερίκο Ιγουαϊν, για να πάρουν εντός έδρας 3-3 με τους Κολόμπους Κρου. Τέλος, ο Φαμπιάν Καστίγιο αποδείχθηκε σωτήριος για το Ντάλας, αφού βρήκε δίχτυα στο 83ο λεπτό του εντός έδρας 1-1 με τη Σίβας ΗΠΑ, ενώ η Ρεάλ Σολτ Λέικ κατέβαλε τους μαχητικούς Κολοράντο Ράπιντς με 2-1 χάρη σε τέρμα του Χοάο Πλάτα στο 23ο λεπτό και πέναλτι του Χαβιέρ Μοράλες στο 51ο.

9

-Οι πρώτες πέντε ομάδες από κάθε περιφέρεια προκρίνονται στα playoffs.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι