MLS: Τρομερός Κιν, πιο τρομερός ο Βαλέρι (videos)

Συναρπαστικό φινάλε επιφύλαξε το παιχνίδι του MLS ανάμεσα στους Πόρτλαντ Τίμπερς με τους Λος Άντζελες Γκάλαξι, που έληξε με 1-1.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων άνοιξε το σκορ ο Ρόμπι Κιν για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο 28άχρονος Αργεντινός Ντιέγκο Βαλέρι δεν παραιτήθηκε και ισοφάρισε για τους Τίμπερς στο 95’! Ένας άλλος Αργεντινός, ο Χαβιέρ Μοράλες, πέτυχε το τέταρτο ταχύτερο γκολ στην ιστορία της βορειοαμερικανικής ποδοσφαιρικής λίγκας στο 15ο δευτερόλεπτο και βρήκε δίχτυα ακόμα δύο φορές για χατ τρικ στο τρελό 5-2 των Ρέαλ Σολτ Λέικ επί των Χιούστον Ντάιναμο, για τους οποίους πέτυχε δύο γκολ ο Μαρκ Σέροντ. Ακόμα, ο Μάρβιν Τσάβεζ έκανε ιδανικό ντεμπούτο με τη Σίβας ΗΠΑ, σκοράροντας δύο φορές στο εκτός έδρας 3-1 επί των Κολοράντο Ράπιντς και ο Ντιέγκο Φαγκούντεζ ξεχώρισε με δύο γκολ στο απρόσμενο 5-0 των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον εναντίον των Σιάτλ Σάουντερς, που γνώρισαν τη χειρότερη ήττα της ιστορίας τους.

Μακάμπι - Παναθηναϊκός AKTOR: Νίκη μονόδρομος και επιστροφή στο ΟΑΚΑ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (02/05) - Με «αιώνιους» στην Euroleague και Άστον Βίλα-Ολυμπιακός
Γκραντ: “Ένα ματς όλη η σεζόν”
Αταμάν: “Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες μου, μπορούμε να κερδίσουμε”