Brasileiro: «Χτύπημα» του Μαρκίνιος στη Φλουμινένσε (videos)

O 24χρονος Μαρκίνιος πέτυχε δύο γκολ στο απρόσμενο 2-1 της Βιτόρια στην έδρα της Φλουμινένσε για την 3η αγωνιστική του Brasileiro.

Άνοιξε το σκορ στο 54ο λεπτό με μακρινό σουτ και διπλασίασε τα τέρματά του στο 83ο, ενώ ο Βάγνκερ μείωσε για τους γηπεδούχους στο 88ο. Από την πλευρά της, η Κρουζέιρο έμεινε πίσω με 1-0 και 2-1, αλλά εκμεταλλεύτηκε αριθμητικό πλεονέκτημα και κέρδισε με 3-2 στην έδρα της Ατλέτικο Παραναένσε χάρη σε γκολ του Μαρτσέλο Μορένο στο 84ο λεπτό, ώστε να πάρει τη θέση της Φλουμινένσε στην κορυφή του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος. Ακόμα, Σάντος και Γκρέμιο αρκέστηκαν σε 0-0, ενώ η Σάο Πάολο προηγήθηκε με 1-0, αλλά χρειάστηκε πανέμορφη προσπάθεια του Αντεμίλσον στο 72ο λεπτό για εντός έδρας 2-2 με την Κοριτίμπα.

0

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τελευταίες τέσσερις υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός από το μεγάλο «ραντεβού» ο Μάτι Λι