Brasileiro: «Δύο στα δύο» για Φλουμινένσε (video)

Χάρη σε γκολ του Ραφαέλ Σομπίς στο 45ο λεπτό, η Φλουμινένσε κατέβαλε την Παλμέιρας με 1-0 στο «Pacaembu».

Οι «καριόκα» ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, ενώ στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκαν συντηρητικά, για να υπερασπιστούν το γκολ του 28χρονου στράικερ. Σε άλλο σημερινό ματς, η Σάντος πήρε 0-0 στην έδρα της Κοριτίμπα και δεύτερη ισοπαλία στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος.

0

-Στο Κόπα Λιμπερταδόρες προκρίνονται οι πρώτες τέσσερις ομάδες, ενώ οι τέσσερις τελευταίες υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (13/05) - Πού θα δείτε Άρης - Παναθηναϊκός AKTOR
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων (13/05) - «Λιοντάρι» ο ΠΑΟΚ, «άδειασε» ο Ολυμπιακός
Πάλη: Στους Ολυμπιακούς Αγώνες Παρίσι 2024 ο Νταουρέν Κουρουγκλίεβ
Τένις: Μεσημέρι Δευτέρα ο Τσιτσιπάς, απόγευμα η Σάκκαρη