Τορίνο: Ισοπαλία στο «Ολίμπικο» με υπογραφή Ταχτσίδη (video)

Το θεαματικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής έγινε στη Ρώμη, με τη Λάτσιο και την Τορίνο να αναδεικνύονται ισόπαλες με 3-3

Το σκορ άνοιξε ο Μάουρι στο 42' για τους πρωτευουσιάνους οι οποίοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο.

Τελικά αυτό το γκολ έμελλε να ανοίξει το ματς, καθώς στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης οι δύο ομάδες βρήκαν τον δρόμο για τα δίχτυα πέντε φορές!

Στο 52' ο Κούρτιτς ισοφάρισε, αλλά οκτώ λεπτά αργότερα ο Καντρέβα έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους «Λατσιάλι» με πέναλτι.

Στο 67' ήταν η ώρα του Ταχτσίδη ο οποίος με όμορφο γκολ έγραψε το 2-2. Μάλιστα η «Γκρανάτα» έφτασε στη μεγάλη ανατροπή στο 89' με τον μόνιμο σκόρερ της, τον Ιμόμπιλε, αλλά η Λάτσιο έσωσε την παρτίδα στις καθυστερήσεις με δράστη ξανά τον Καντρέβα.

ΛΑΤΣΙΟ: Μπερίσα, Μπιάβα, Ράντου, Καβάντα (71' Πόστιγκα), Νοβαρέτι, Μάουρι (71' Άντερσον), Λεντέσμα, Καντρέβα, Μπίλια, Λούλιτς, Κεϊτά (84' Περεϊρίνια).

ΤΟΡΙΝΟ: Παντέλι, Μορέτι, Μπόβο, Νταρμιάν, Γκλκ, Μαξίμοβιτς, Βίβες, Ελ Καντουρί (90' Γκάτι), Κούρτιτς (65' Ταχτσίδης), Μετζιορίνι (80' Μπαρέτο), Ιμόμπιλε.

Ηρακλής: Στο φουλ οι μηχανές