ΑΕΛ Καλλονής-Πανθρακικός 1-0 (Κ20)

Σημαντική νίκη πήρε η ομάδα Νέων της Καλλονής που επικράτησε 1-0 του Πανθρακικού στο «Χριστοφίδειο» της Αγιάσου.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Κίστα η μπάλα βρήκε το χέρι αμυντικού του αντιπάλου μέσα στην περιοχή με αποτέλεσμα ο διαιτητής να σφυρίξει πέναλτι. Η εκτέλεση του έγινε επιτυχώς από τον Γιώργο Μαγγανά κάνοντας το 1-0. Οι παίκτες του Δημήτρη Γαβαλά κράτησαν ρυθμό και υπερίσχυσαν σε κατοχή και ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες δεν σημείωσαν κάποια ιδιαίτερη φάση, ενώ στο 78’ ο Λειβαδιώτης των φιλοξενούμενων αποβλήθηκε με δεύτερη κάρτα. Στο 87’ πλασέ του Καραμπά κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μαλλής, Τσακίρης, Μαγγανάς, Καραγιώργης, Μπράκουλα, Γκιάλης, Λαμπράκης (70’ Ζωάννου), Κίστα, Χατζηκλειδαράς (62’ Πιπεράς), Κροτσίδας (51’ Καραμπάς), Τριανταφύλλου

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κεχαγιάς, Ριζόπουλος, Λειβαδιώτης, Μητρούσης, Φραγκούλης, Θωμάς (82’ Γκουτσίδης), Κοσκολός (72’ Τσανάκτσογλου), Ζούλης, Ψάλτης, Λίτσκας, Μίλκας (64’ Φασουλής)