Ζαβλάνι - Αχιλλέας 2-0

Νίκη σωτηρίας πέτυχε το Ζαβλάνι, επικρατώντας του Αχιλλέα με 2-0. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Σπυρόπουλος και Ντεμάι.

Το ντέρμπι για τη σωτηρία το κατέκτησε το Ζαβλάνι και με αυτή του τη νίκη βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς. Αντίθετα για τον Αχιλλέα κάθε άσχημο αποτέλεσμα από εδώ και πέρα επιβεβαιώνει ότι η παραμονή στη  Δ’ Εθνική είναι όνειρο θερινής νυκτός, καθώς έχει 9 βαθμούς και βρίσκεται στην προτελευταία θέση του 6ου ομίλου.

Στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για το Ζαβλάνι ο Σπυρόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 68ο λεπτό  με τον Ντεμάι που ύστερα από πάσα του Τσιάτο με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

ΖΑΒΛΑΝΙ: Βαρνακιώτης, Τάκος, Κουρτέσης, Μερλής, Βογιατζής, Σπυρόπουλος, Ντεμάι, Ράντος, Πρίφτης (67’ Βάσος), Λάζαρης, Τσιάτο

ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Παππάς, Θεοφανόπουλος, Καυγάς, Ρίτης, Θεοδωρόπουλος (63_Φούρκης), Παπαδιονυσίου, Τριανταφύλλου, Καλαΐζος Γ., Καλαΐζος Δ., Αγγελόπουλος (46_Αυλωνίτης), Κορδάς

Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς
Γκιώνης: Συγκλονιστική φωτογραφία με την ελληνική σημαία μετά την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες