Πήρε το… σκαλπ της Πάρμα ο Τέβες!

Με δυο γκολ του «Απάτσι» η Γιουβέντους νίκησε 2-1 την Πάρμα στη «JuventusArena» και συνέχισε την πορεία της για την κατάκτηση της SerieA

Ο Αργεντινός επιθετικός της «γηραιάς κυρίας» ήταν σε μεγάλη βραδιά και πήρε το… σκαλπ των «τζιαλομπλού», οδηγώντας την ομάδα του στην 26η φετινή της νίκη. Στο 25’ ο Τέβες άνοιξε το σκορ και επτά λεπτά αργότερα, στο 32’, έκανε το 2-0, θέτοντας τις βάσεις για ένα ακόμη «τρίποντο».

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Μολινάρο στο 62’ να κάνει το 2-1, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Αμάουρι αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα και κάπου εκεί η Πάρμα κατέρρευσε επιθετικά.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Κάσερες, Μπονούτσι, Κιελίνι, Λιχτστάινερ (70’ Ίσλα), Βιδάλ, Πίρλο (66’ Μαρκίζιο), Πογκμπά, Ασαμόα, Γιορέντε (74’ Κουαλιαρέλα), Τέβες

ΠΑΡΜΑ: Μιράντε, Λουκαρέλι (60’ Κασάνι), Παλέτα, Φελίπε, Μπιαμπιάνι, Όμπι (61’ Άκουα), Μαρκιόνι, Παρόλο, Μολινάρο, Κασάνο, Αμάουρι.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV

Το «El Clasico» Άρης – ΠΑΟΚ κρίνει το πρωτάθλημα και είναι στη Nova!
Conference League: «Αστακός» η OPAP Arena για τον τελικό – Το σχέδιο δράσης της ΕΛΑΣ
Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός