«Σφαλιάρα» Μάιντζ από Μπράουνσβαϊγκ!

Εκτός των θέσεων που οδηγούν στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα της νέας αγωνιστικής περιόδο… πέταξε την Μάιντζ η ουραγός Μπράουνσβαϊγκ, μετά την εντός έδρας νίκη της 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18’ με την κεφαλιά του Κουμπελά, ωστόσο, δύο λεπτά αργότερα, ο Μίλερ έφερε το ματς στα ίσια για τους φιλοξενούμενους από εμφανή θέση οφσάιντ.

Η Μπράουνσβαϊγκ πήρε εκ νέου το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με… δράστη τον Νίλσεν, ενώ στο 77’ ο Κουμπελά με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ: Νταβαρί, Ρέιτσελ, Κορέια (39' Ντογκάν), Μπίκακσιτς, Κέσελ, Βράνιτς, Μπολάντ, Ελαμπντελαουί, Χοσκάιντ, Κουμπελά (88' Αντεμί), Νίλσεν (90' Καλιγκιουρί).

ΜΑΪΝΤΖ: Κάριους, Πόσπεχ, Νοβέσκι, Μπελ, Ντίας, Μαλί, Σότο, Μίλερ, Κοχ (75' Νεντέλεφ), Ζίμλινγκ (56' Οκαζάκι), Τσούπο-Μότινγκ (70' Πόλτερ).