MLS: Δυναμικό ξεκίνημα για Ιγκουαίν (videos)

Δύο γκολ σημείωσε ο Φεντερίκο Ιγκουαίν στο εκτός έδρας 3-0 των Κολόμπους Κρου σε βάρος της Ντι Σι Γιουνάιτεντ στην έναρξη της νέας σεζόν του MLS.

Ο Χάιρο Αριέτο πέτυχε το τρίτο γκολ των θριαμβευτών, ενώ εξίσου εντυπωσιακή νίκη με 4-1 σημείωσαν οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς εναντίον των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς, καθώς ο Κένι Μίλερ βρήκε δίχτυα δύο φορές και ο Σεμπαστιάν Φερνάντεζ πρόσθεσε άλλο ένα γκολ με εντυπωσιακό σουτ. Δύο τέρματα σημείωσε και ο Ουίλ Μπρούιν στο 4-0 των Χιούστον Ντάιναμο με τους Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον, ενώ με τον 22χρονο Αργεντινό Μάουρο Ντίαζ να βρίσκει δίχτυα με εκτέλεση φάουλ και να κερδίζει πέναλτι, το Ντάλας κατέβαλε τους Μόντρεαλ Ίμπακτ με 3-2 στο πρώτο παιχνίδι του άλλοτε ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ και του Απόλλωνα, Φρανκ Κλόπας, στον πάγκο των ηττημένων.

Μέσα σε όλα, ο Ρόμπι Κιν έχασε πέναλτι στο 93ο λεπτό και οι Λος Άντζελες Γκάλαξι έχασαν με 1-0 από τη Ρέαλ Σολτ Λέικ, ενώ οι Πόρτλαντ Τίμπερς πήραν εντός έδρας 1-1 κόντρα στους Φιλαδέλφεια Γιούνιον με γκολ του Γκαστόν Φερνάντεζ στο 94ο λεπτό. Από την πλευρά της, η Σίβας ΗΠΑ προηγήθηκε με 2-0, αλλά χρειάστηκε κεφαλιά του Μπόμπι Μπέρλινγκ στο 88ο λεπτό για το 3-2 επί των Σικάγο Φάιρ, ενώ οι Σιάτλ Σάουντερς χρειάστηκαν γκολ του Τσαντ Μπάρετ στο 94ο λεπτό για 1-0 επί της Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι. Τέλος αναφέρουμε πως όλα τα ματς έγιναν με αναπληρωματικούς διαιτητές, αφού η ένωση των βασικών ξεκίνησε lockout λόγω ναυαγίου στις διαπραγματεύσεις για νέα συλλογική σύμβαση εργασίας με τη λίγκα.

0

Σημείωση: Οι πρώτες ομάδες από κάθε περιφέρεια προκρίνονται στα playoffs.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο OnsportsTV

Παναθηναϊκός AKTOR: Η «τρέλα» χτύπησε… πράσινο – Sold out τα 11.200 διαρκείας
Conference League: Βγαίνουν τα εισιτήρια του τελικού για τους οπαδούς του Ολυμπιακού - Η διαδικασία
Το ΟΑΚΑ της νέας εποχής: Μουσείο του Παναθηναϊκού, σουίτες, μαγαζιά και πολλές ακόμα αλλαγές (pics)