Καστοριά – Μακεδονικός Σ. 8-0

Καταιγιστικοί ήταν οι παίκτες της Καστοριάς που «διέλυσαν» τον ουραγό Μακεδονικό Σιάτιστας με το ευρύ 8-0.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν γνωστή, όμως οι «γουναράδες» δεν έδειξαν ίχνος ελέους για τον αδύναμο αντίπαλο. Στο 9’ ο Τσαμτσάκης είχε δοκάρι, ενώ στο 17’ ο Μαντζάνας άνοιξε τον χορό των γκολ, για να κάνει ο ίδιος το 2-0 στο επόμενο λεπτό. Στο 27’ ο Τσαμτσάκης έκανε το 3-0, ενώ στο 30’ ο Τζιώτζης έκανε τέσσερα τα τέρματα της Καστοριάς. Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Πασχάλη Δημητρίου είχαν σημειώσει ακόμη δυο γκολ, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στασινόπουλου στο 37’ και το τέρμα του Τομόπουλου στο 44’, ένα λεπτό μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός μοιραία έπεσε, με τον Μαντζάνα να σημειώνει το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο 58’ και τον Σαββαΐδη να διαμορφώνει στο 70’ το τελικό 8-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μακεδονικός Σιάτιστας δέχεται τόσα τέρματα για δεύτερη φορά φέτος, μόνο που την προηγούμενη ο Βατανιακός προηγούνταν 8-0 στο 28’ (!) και στη συνέχεια διακόπηκε το παιχνίδι.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Στεφάνου, Γκούρλιας, Σίμος, Αναγνωστόπουλος, Πετρόπουλος, Σαββαϊδης, Τσαμτσάκης (65’ Μπαμπάνης), Στασινόπουλος, Αλεξανδρίδης (43’ Τομόπουλος), Τζιώτζης (43’ Μπαϊρακτάρης), Μαντζάνας

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ: Μυλωνάς, Μούσιος (79’ Τέρπης), Καραγκούνης, Γράβας (88’ Τσαούσης), Λάτσιος, Τσιαούσης, Ντίνας, Κωντσιόγλου Χ., Στεργίου, Κωντσιόγλου Γ. (65’ Τέρος), Κατσίρης

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ