Μίλαν: Με Κακά... on fire!

Τον παλιό εαυτό του θύμισε απέναντι στην Αταλάντα ο Κακά, οδηγώντας με δυο γκολ τη Μίλαν σε εύκολη νίκη με 3-0 στο «Σαν Σίρο»

Ο Βραζιλιάνος μέσος ήταν απολαυστικός και συνέχισε να ανεβάζει την απόδοσή του, αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά ότι είναι... γεννημένος να φοράει τη φανέλα των «ροσονέρι». Στο «Σαν Σίρο» απέναντι στην Αταλάντα θύμισε... κάτι από τον βιρτουόζο της μπάλας που απολαύσαμε όλοι πριν αρκετά χρόνια να μεγαλουργεί σε Ιταλία και Ευρώπη, οδηγώντας τη Μίλαν σε άνετη νίκη με 3-0.

Στο 35ο λεπτό του αγώνα «άνοιξε» το σκορ και έφτασε τα 100 γκολ με τη φανέλα της ομάδας του Μιλάνου, πανηγυρίζοντας με την επίδειξη μιας μπλούζας που έγραφε το όνομά του και τον αριθμό 100. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 65’, «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, πριν ο Κριστάντε στο 67’ διαμορφώσει το τελικό 3-0.

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Ντε Σίλιο, Ζαπάτα (83’ Ραμί), Μεξές, Εμάνουελσον, Κριστάντε, Ντε Γιόνγκ, Νοτσερίνο, Ρομπίνιο (74’ Πόλι), Κακά, Μάτρι (58’ Μπαλοτέλι)

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Μπεναλουάν (74’ Μπριέντσα), Στεντάρντο, Μιλιάτσιο, Μπρίβιο, Ραϊμόντι, Σιγκαρίνι, Καρμόνα (18’ Μπασέλι), Μποναβεντούρα (68’ ντε Λούκα), Μοράλες, Ντένις.

Δείτε βίντεο από όλο τον πλανήτη.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Γκραν Πρι της Formula 1 και ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο
Λιονέλ Μέσι: Μαγική εμφάνιση με 5 ασίστ και 1 γκολ σε ένα ημίχρονο (vids)
NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)