Μαλαισία: Σκόραρε ο Λούτσο!

Ένα ακόμη γκολ με την Τζοχόρ σημείωσε ο πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού, Λουτσιάνο Φιγκερόα.

Ο Αργεντινός φορ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στη φιλική νίκη με 4-1 επί της MU στο 37ο λεπτό.

Γκολ έβαλε και το άλλο μεγάλο αστέρι του συλλόγου, ο Πάμπλο Αϊμάρ, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 28ο λεπτό της συνάντησης.

Μάλιστα, ο Φιγκερόα ήταν και στην αρχική ενδεκάδα της Τζοχόρ, ενώ τα άλλα γκολ για τους νικητές έβαλαν οι Γιουσρί Αμπάς και Σαφέε.

Η Τζοχόρ βρίσκεται στην προετοιμασία της αυτό το διάστημα και ετοιμάζεται για την έναρξη της σεζόν που είναι στις 18 Ιανουαρίου.

Ο Φιγκερόα έχει σκοράρει και σε άλλους αγώνες με την Τζοχόρ, έχοντας αγωνιστεί σε τρία φιλικά ματς.