Ολυμπιακός - Εργοτέλης 3-2 (Κ-20) (photos)

Δύσκολη νίκη με 3-2 επί του Εργοτέλη στην έδρα του πέτυχε ο Ολυμπιακός για τη Σούπερ Λίγκα των Νέων.

Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Λάτσι (12') και Βατουσιάδη (16'), αλλά οι Κρητικοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν πριν κλείσει το ημίχρονο με τέρματα του Κουιρουκίδη (42' και 45'). Το τελικό 3-2 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε ο Ψυχογιός στο 46ο λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ20: Χουτεσιώτης, Γκούτσιος, Σωτηράκος, Βλάχος Κ., Βατουσιάδης, Μαργαρίτης (73` Χαλκιάς), Σάλιακας, Λάτσι, Ψυχογιός, Νασιακόπουλος, Πασαλίδης (20` Καναβέτας/60` Σιώπης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Κ20: Δασκαλάκης, Γενιτσαρίδης, Παρθενιάδης, Τουρνάκης, Ξημεράκης, Κασαπάκης, Νοκάι, Φουκαράκης (57' Φλεβαρής), Κουιρουκίδης, Μπουρσέλης, Χρυσοφάκης (57' Λυδάκης).

Δείτε τις φωτογραφίες:

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ