Σάλκε: Επιστροφή στις νίκες (video)

Με τον Τζέφερσον Φαρφάν να σκοράρει δις η Σάλκε νίκησε 3-0 τη Στουτγκάρδη και επέστρεψε στις επιτυχίες, παραμένοντας στην πέμπτη θέση της Bundesliga

Ο Περουβιανός μέσος μετέτρεψε σε προσωπική υπόθεση το ματς με τους Βοημούς, θέτοντας τις βάσεις για την επιστροφή της Σάλκε στις νίκες έπειτα από δυο αγώνες. Ο Φαρφάν άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό του αγώνα, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (47’), ουσιαστικά «σφραγίζοντας» το «τρίποντο». Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τζερμέιν Τζόουνς στο 79’, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 το οποίο κρατάει τη Σάλκε στην πέμπτη θέση της Bundesliga.

ΣΑΛΚΕ: Φέρμαν, Ούτσιντα, Χέβεντες, Μάτιπ, Φουκς (85’ Κολάσινατς), Νόιστεντερ, Τζόουνς, Φαρφάν (83’ Χόγκλαντ), Μπόατενγκ, Ντράξλερ, Σαλάι (76’ Μέγερ)

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Ούλραϊχ, Σβάαμπ, Νίντερμαϊερ, Ρίντιγκερ, Ράους, Γκέντνερ, Κβιστ (63’ Λάιτνερ), Τραορέ (77’ Χάρνικ), Βέρνερ, Μαξίμ (63’ Σάραρερ), Ιμπίσεβιτς.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ